jakasylwetka.pl
I już wiesz jak się ubierać!

Typy sylwetek

Każda kobieta choć raz zastanawiała się nad kwestią doboru fasonów ubrań do sylwetki. Analiza sylwetki jest bardzo ważną sprawą, istotną tak samo jak dobór odpowiedniej palety barw (analiza kolorystyczna), odpowiedniej fryzury i makijażu. Wszystko to składa się na nasz wizerunek. A nasz wizerunek jest pierwszą rzeczą poddawaną ocenie podczas wszelkich kontaktów (czy to zawodowych czy osobistych). Należy dążyć do tego, aby wizerunek był spójny pod każdym względem, aby wszystkie jego elementy były idealne.

Jeśli chodzi o rodzaje sylwetek, to wbrew pozorom sprawa jest skomplikowana. Czemu wbrew pozorom? Na pewno wiele z Was spotkało kilka rónych klasyfikacji sylwetek. Najprostsza, najbardziej znana: podział na klepsydrę, gruszkę, jabłko. Im prostsze rozwiązania tym lepsze? Nie w tym temacie. Ile z Was jest "typową" gruszką, klepsydrą czy jabłkiem? I co to znaczy "typowa gruszka"? A jak mają się do tego np. długie/krótkie nogi, długie/krótkie ręce, położenie talii. A te kwestie są bardzo istotne. Czy jeśli mam szerokie biodra, to oznacza, że jestem gruszką? Nie oznacza....

Kolejny podział sylwetek. Podział wg Bradleya Bayou. W pierwszym momencie wydaje się, że autor znajduje 48 typów sylwetek. Może to będzie strzał w 10? Bo skoro bardzo ograniczony podział jest zbyt ogólny, to może szeroka klasyfikacja odpowie w końcu na pytanie "jakim ja jestem typem?"? Jednak zagłębiając się w książkę, dochodzi się do wniosku, że tak naprawdę to wyszczególniono cztery sylwetki – odwrócony trójkąt, prostokąt, trójkąt, klepsydra – cała reszta podtypów to są tak naprawdę te główne cztery typy tylko w innych proporcjach waga:wzrost.

Spotkałyście pewnie podział sylwetek wg Trinny i Susannah. Tu mamy 12 różnych typów, czasem róniżcych się jedynie jednym elementem, jednak element ten bywa decydujący.

Mi najbardziej do gustu przypadł ten ostatni podział. Dlaczego jednak czuję niedosyt? Bo nadal nie wiem, jakim jestem typem sylwetki. Im dłużej myślę i analizuję tym więcej różnych wyników uzyskuję... I o dziwo, za każdym razem wydaje mi się, że trafiłam w końcu do celu.

Jestem pewna, że wiele z Was jest w takiej samej sytuacji jak ja. I to właśnie z myślą o Was powstał program jakasylwetka.pl. Program ten jest efektem wieloletniego doświadczenia w pracy związanej z kreowaniem wizerunku, przeanalizowania wielu pozycji literatury, wielu stron wirtualnej wiedzy. Jest efektem ciężkiej pracy zespołu osób – fachowców w swojej dziedzinie.

Jeśli chcesz skończyć etap poszukiwań drogi do idealnego wizerunku, dobrze trafiłaś! Tą drogą jest program jakasylwetka.pl., który wskaże Ci na czym się skupić, co podkreślić, a co zatuszować w Twojej niepowtarzalnej sylwetce, wskaże Ci, jakie fasony ubrań będą dla Ciebie idealne. Cała reszta pozostanie w Twoich rękach.

A na początek czubek góry lodowej, czyli podstawowy podział sylwetek.
wykonanie: iluste.pl