Czy warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC firmy Link4

Na polskim rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych oferujących polisy komunikacyjne. Coraz bardziej popularne są również narzędzia online. Wśród nich należy wymienić kalkulatory ubezpieczeń. Jedną z firm posiadających na swojej stronie kalkulator jest Link4. Pozwala on bardzo szybko obliczyć szacowaną wysokość składki ubezpieczeniowej. Czy jest to narzędzie warte uwagi kierowców?

Prezentacja oferty firmy

Kalkulator ubezpieczeń Link4 pozwala na wygodne zapoznanie się z podstawową ofertą firmy. Aby z niego skorzystać, wystarczy podać swój numer PESEL lub zrobić zdjęcie dowodu rejestracyjnego auta. Możliwości takie zapewniają nowoczesne technologie. W przypadku braku możliwości automatycznego wprowadzenia danych, wszystkie informacje można wpisać ręcznie. Zajmuje to większą ilość czasu, ale umożliwia obliczenie wysokości składki ubezpieczeniowej na tych samych warunkach.

Dane pojazdu i kierowcy

Wśród informacji, jakie trzeba wprowadzić do kalkulatora Link4, należą dane związane z samochodem, a także jego kierowcą. Należy podać markę pojazdu, jego wersję i rok produkcji. Link4 pozwala na bardzo szczegółową kontrolę podawanych parametrów samochodu, dzięki czemu obliczenie kosztów ubezpieczenia staje się bardziej wiarygodne. Aby było to możliwe, firma prosi o podanie średniego rocznego przebiegu, aktualnego stanu licznika, informacji o umiejscowieniu kierownicy oraz sposobie użytkowania pojazdu.

Inne istotne dane to rok, od którego auto było ubezpieczone, występujące uszkodzenia blacharskie i lakiernicze, a także miejsce parkowania pojazdu w nocy. Kierowca powinien wpisać też swoją datę urodzenia, płeć, rok uzyskania prawa jazdy, a także liczbę szkód zgłoszonych w ostatnich trzech latach.

Korzystne rabaty online

Po wprowadzeniu wszystkich informacji kalkulator Link4 bardzo szybko wyświetla proponowane warianty ubezpieczenia OC, a także pakietów OC i AC. Dane są prezentowane w czytelny sposób, a każdy punkt można dodatkowo rozwinąć, aby wyświetlić dłuższy opis. Dodatkowo kalkulator firmy Link4 umożliwia korzystanie z kodów promocyjnych, jak również Karty Dużej Rodziny. Dzięki temu można uzyskać korzystne zniżki, niezależnie od stałych rabatów za bezszkodową jazdę.

Za samo złożenie wniosku przez Internet kierowca otrzymuje rabat w wysokości 7%, natomiast przy płatności kartą Link4 oferuje dodatkową zniżkę wysokości 4% składki ubezpieczeniowej. To wszystko powoduje, że kalkulator ubezpieczeń OC firmy Link4 jest nie tylko propozycją dla osób, które chcą zapoznać się ze szczegółową ofertą firmę. Za pomocą kalkulatora można wykupić polisę w dużo korzystniejszej cenie, niż przedstawia to podstawowa oferta firmy.